Top

Problemy z impotencją w kwiecie wieku

erekcja brak potencji

Problemy z impotencją w kwiecie wieku

mpotencja (z łaciny impotence = „brak mocy”) oraz jej leczenie i wyleczenie to sprawy bardzo ważne dla wielu ludzi. Dlatego tak ważne jest, by poznać fakty i dowiedzieć się wszystkiego, co możesz o tym schorzeniu. Zawsze kusi, by generalizować, zwłaszcza gdy czyjaś choroba jest nietypowa. Ważne jest jednak, byś podszedł do sprawy z każdej strony – czy to patrząc na objawy, czy na przyczynę. Na przykład dobra terapia może nie być dostępna, jeśli cierpisz na niepełną niepłodność lub jeśli w grę wchodzą inne warunki.

Czy z impotencji można się wyleczyć ?

Musimy motywować zarówno mężczyzn, jak i młodych ludzi do dbania o swoje zdrowie i korzystania z dostępnych dla nich środków interwencyjnych. Powinniśmy ułatwić mężczyznom komunikację z lekarzami i możliwość samodzielnego podejmowania decyzji dotyczących leczenia. Musimy też ułatwić mężczyznom znalezienie zdrowych związków. Jeśli uda nam się zrobić to wszystko, nie powinno być wymówek dla mężczyzn, by nie dbali o swoje potrzeby seksualne.

Podczas gdy współczesna medycyna poczyniła wielkie postępy w leczeniu mężczyzn cierpiących na impotencję (i inne zaburzenia), mniej niż dziesięć procent z nich korzysta z odpowiedniego leczenia. Główną teorią wyjaśniającą dlaczego tak się dzieje jest to, że wielu mężczyzn nie jest zainteresowanych przyjmowaniem zwykłych leków, a co dopiero leczeniem, które potencjalnie mogłoby zmienić ich życie na zawsze. Pacjenci często boją się prosić o pomoc lub błagać o nią, jeśli mają taką możliwość. Zniechęcenie z powodu impotencji może prowadzić do depresji, izolacji i wycofania społecznego. To powstrzymuje ludzi przed szukaniem leczenia tego problemu, co ostatecznie prowadzi do niepełnosprawności, a nawet śmierci.

Jak brak erekcji wpływa na życie małżeńskie ?

Ostatnie badanie przeprowadzone przez polskie towarzystwo zaburzeń erekcji wykazało, że prawie 50 procent mężczyzn w wieku powyżej 50 lat nie szukało pomocy medycznej w związku ze swoim problemem, co wstępnie wskazuje, że wielu z nich miało psychologiczne powody, aby milczeć. Głównym powodem podawanym przez pacjentów, by nie szukać leczenia, jest strach przed powikłaniami. Zaburzenia seksualne są coraz bardziej powszechnym problemem w naszym codziennym życiu. Statystyki zdają się pokazywać, że mężczyźni są bardziej podatni na takie choroby jak zmęczenie, anemia, impotencja czy nawet depresja. Ale to nie jest tylko problem mężczyzn; kobiety również są podatne na takie zaburzenia.

Ze względu na brak świadomości, choroba ta nie jest tak dobrze rozumiana u mężczyzn, jak u kobiet, które częściej cierpią na inne problemy medyczne. Jak możesz sobie wyobrazić, posiadanie tej choroby w swoim ciele może mieć wiele negatywnych skutków – a w skrajnych przypadkach może nawet prowadzić do całkowitej niepłodności. Ale biorąc wszystko pod uwagę, istnieje kilka pozytywnych aspektów, z których możesz skorzystać – jeśli wiesz, gdzie szukać!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.